Archiwum - 2011

13
XII 2011

Gastgone Herbu Kadar*PL
Najdalej spośród trzech kociąt z miotu "G" zamieszkał Gastogne Herbu Kadar*PL (Coburg/Niemcy).
Szczęśliwego życia maluchy!

19
XI 2011

Gangster Herbu Kadar*PL
Do nowego domku jedzie słodki Gangster.

11
XI 2011

Gaia Herbu Kadar*PL
Nasz dom opuszcza kotka Gaia Herbu Kadar*PL.

31
X 2011

Czas rozstania z Fantasy Herbu Kadar*PL.
Tym razem było trochę nerwowo - Fantasy pokonała, jak dotąd, najdłuższą podróż ze wszystkich naszych kociąt (11 300 km).
Stres jednak nie trwał długo, drugiego listopada otrzymaliśmy wiadomość, że nasza koteczka i jej nowy właściciel Claudio szczęśliwie dotarli do domu w Sao Paulo (Brazylia).
Fantasy odwiedziła też Miami czekając na docelowy samolot - muszę przyznać, że troszkę jej zazdrościmy ;).

5
X 2011

Nowe zdjęcia!
Dodaliśmy nowe fotki maluchów z miotu G oraz "kudłatego" Emcee.

10
IX 2011

Nowe kociaczki!
21 sierpnia szczęśliwą mamą po raz pierwszy została nasza piękna Beau Bell. Maluszki skończyły już dwa tygodnie i rosną jak na drożdżach, serdecznie zapraszamy do obejrzenia ich pierwszych zdjęć.

02
IX 2011

Fido Herbu Kadar*PL w nowym domku.
Nasz dom opuścił uroczy malec o imieniu Fido, mieszka w Łodzi z nową kocią koleżanką.
Rozrabia jak na ten wiek przystało, przynosząc radość swoim właścicielom.

15
VIII 2011

Czas pożegnań
Z końcem lipca i początkiem sierpnia naszą hodowlę opuściły cztery kocięta z miotu "E". Niezmiernie cieszy nas fakt, iż wszystkie dzieciaczki zaklimatyzowały się w nowych domkach błyskawicznie, bez większych komplikacji.

Nowego domku szuka uroczy Emcee - to bardzo wesoły kotek o urzekającym spojrzeniu i cudownym charakterze. Jest bardzo odważny, kontaktowy i gadatliwy Będzie wspaniałym kompanem zarówno dla dzieci jak i dla dorosłych.

12
VIII 2011

Nowe zdjęcia miotu F
Więcej - na stronie kociąt

12
VII 2011

Spodziewamy się kociąt!
Pod koniec sierpnia spodziewamy się nowych maluszków.
Tym razem rodzicami zostaną GIC Black Gammon de Broeckloni, DVM
oraz Beau Bell de Broeckloni - to pierwsze kocięta po tej parze.

12
VII 2011

Nowe zdjęcia maluszków
Więcej - na stronie kociąt

10
VII 2011

Kolejny sukces Ziyo!!!
Na wystawie 18-19 czerwca chłopiec z naszej hodowli - GIC Ziyo Herbu Kadar*PL zdobył:
N.Belova - nom BIS
British ring - Best Adult, Best of Breed
O. Belyaeva - nom BIS
WCF RING Adult IV place
Best in Show I day - Best of Best III
Best in Show II day - Best of Best III

Jesteśmy z niego bardzo dumni!!!

12
VI 2011

Międzynarodowa Wystawa Kotów Rasowych w Żorach
Nasz Gapcio po półrocznej przerwie wystawowej zaprezentował się znakomicie. W sobotę zdobył kolejny certyfikat do tytułu Supreme Champion, wyróżniony również tytułem BIV, w niedzielę zdobył siódmy CACS, podparty dla odmiany Nominacją do Best in Show.
Ku wielkiej radości naszego syna jego ulubiona koteczka w sobotę zakończyła tytuł Championa, w niedzielę rozpoczęła tytuł IC zdobywając pierwszy CACIB, w oba dni porównywana do nominacji.

11
VI 2011

Miot F!!!
Maluszki "F", po dość skomplikowanym tym razem porodzie, ujrzały świat.
Mamy jedną cętkowaną dziewczynkę - Fantasy
i jednego klasycznie pręgowanego chłopczyka - Fido
(to urocze imię wybrali jego przyszli opiekunowie).Rodzicami zostali GIC Black Gammon de Broeckloni, DVM
oraz Button Ball de Broeckloni - to pierwsze kocięta po tej parze.

17
V 2011

Nowe zdjęcia kociąt!
Na stronie kociąt można już obejrzeć nowe zdjęcia miotów D i E

8
V 2011

Wystawa - Zgierz
7 i 8 maja odwiedziliśmy Zgierz. Na swojej pierwszej wystawie Beau Bell de Broeckloni*NL zdobyła dwa certyfikaty na Championa, w niedzielę uczestniczyła w porównaniu do nominacji do Best In Show.
CH Tzara Herbu Kadar*PL zdobyła dwa certyfikaty na Interchampiona, w sobotę nominowana do SPECIAL BRI SHOW, również w sobotę oraz niedzielę porównywana w wyborze nominacji do Best In Show.
Wrażenia z wystawy wynieśliśmy pozytywne, kotki zaprezentowały się pięknie, my odrobiliśmy zaległości towarzyskie, a nasz syn Mikołaj przypomniał sobie jak fajnie poszaleć na hulajnodze...

26
IV 2011

Miot E już na świecie!!!
26 kwietnia o 13.30 powitaliśmy pierwszą, niebieską koteczkę Etiquett, następnie kolejno rodziły się niebieski chłopiec LH Emcee, czarny Egoist, czwarty przyszedł na świat także niebieski Envoy i ostatnia czarna dziewczynka Euphoria. Poród trwał niespełna dwie godziny, mama i maluszki czują się znakomicie :) Zapraszamy do obejrzenia pierwszych zdjęć naszych maleństw.

13
IV 2011

Miot D - nowe zdjęcia
Na stronie kociąt można już obejrzeć nowe zdjęcia miotu D

26
III 2011

Wieści z Rosji - Ziyo Herbu Kadar*PL
Т. Емельянова - Best Adult of Breed
Н. Лебедева - nom BIS, WCF RING Adult III place
С. Красносельская - WCF RING Adult I place21
III 2011

Pierwszy dzień wiosny i nowe fotki maluszków!
Z wielką radością z nadejścia wiosny prezentujemy najnowsze zdjęcia miotu D

6
III 2011

Oczekujemy narodzin "E" maluszków!
Kolejne srebrne dzieci w drodze! Pod koniec kwietnia powinniśmy powitać na świecie miot E. Tym razem rodzicami zostaną CH Masha Herbu Kadar*PL oraz CH Backfire de Broeckloni*NL. Więcej informacji - wkrótce...

2
III 2011

Maluchy "D" już na świecie!
2 marca późną nocą, lub jak kto woli, wczesnym rankiem, Sudin Herbu Kadar*PL po raz kolejny obdarowała nas wyjątkowo dużymi kociaczkami.

Najmniejsza - dziewczynka - o imieniu Dilayla urodziła się z wagą 105g, największy z chłopców Drago 125g. Maluchy są bardzo ruchliwe i tłuściutkie, pięknie przybierają na wadze, po upływie doby przyrosty 15-25g!

Ciekawostką jest fakt, iż podobnie jak w zeszłym roku po tej samej parze, maluchy urodziły się w tym samym dniu, taka sama ilość oraz takiej samej płci. Miot "Y" 2 marca 2010 - trzech chłopców, jedna dziewczynka, miot "D" 2 marca 2011 - trzech chłopców, jedna dziewczynka :)
Zapraszamy do obejrzenia pierwszych zdjęć naszych pasiaczków ....

21
II 2011

Czas rozstania...
W Kadarkowie zapanowała cisza, ostatni z naszych uroczych malców dom opuścił niebieski chłopiec o imieniu Codar - mieszka w Warszawie ze starszą brytyjską koleżanką.

Pierwsze wyjechały dziewczynki Bombell i Baby Girl. Bombell mieszka w Zielonej Górze, Baby Girl do ukończenia studiów jej właścieli w Warszawie, potem wyrusza do Norwegii. Następnie kolejno opuszczali nas chłopcy, Baltico - wyjechał do Krakowa, Bandito do Gorzowa Wielkopolskiego, w końcówce 2010 roku pocieszny kocurek z miotu "A" Aion - Air znalazł kochający domek w Kowalewie Pomorskim. Najdalej, do Jekaterinburga, wyruszył Bingo. Dotarł tam szczęśliwie cały i zdrowy.

Z miotu "C" pierwszy wyjechał złoty chłopiec Casper, dołączył do kotka z naszej hodowli Wolkera, mieszka w Warszawie u Państwa Osików. O Cymesie można powiedzieć, że to "kot z miasta Łodzi", a niedaleko bo w Radomsku zamieszkał kotek Cubus.

Szczęśliwego życia maluchy!

13
II 2011

Ziyo na wystawie w Rosji!
Dostaliśmy fantastyczną wiadomość, że nasz CH Ziyo Herbu Kadar*PL na wystawie w Rosji, podczas Ringu WCF został wybrany do finałowej 10tki kotów dorosłych (wszystkich ras) i zajął mocne 5. miejsce (5# BEST CAT - WCF RING)! Warto wspomnieć, że był jedynym kotem brytyjskim, który dostał się do finałów! Jesteśmy z niego ogromnie dumni! Elena, dziękujemy za cudowną opiekę nad naszym srebrnym skarbem!

25
I 2011

Oczekujemy narodzin "D" maluszków!
Mamy już pewność, w pierwszych dniach marca spodziewamy się narodzin kociąt. Szczęśliwą para zostali po raz trzeci Sudin Herbu Kadar*PL oraz CH Backfire de Broeckloni*NL. Przyszła mama z dnia na dzień przybiera na wadze i czuje się znakomicie

Archiwum:
2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 | 2011 | 2010 | 2009


koty brytyjskie silver tabby

Koty brytyjskie są jednymi z większych przedstawicieli wszystkich kocich ras. Charakteryzuje je krępa budowa ciała, dość spora głowa osadzona na krótkiej szyi, uszy małe, szeroko rozstawione, lekko zaokrąglone na końcach, oczy duże, okrągłe (zielone, pomarańczowe, żółte, u odmiany colourpoint niebieskie). Futro krótkie, gęste o bardzo zróżnicowanej kolorystyce.

Dużym atutem kotów brytyjskich jest ich psychika, są to koty bardzo łagodne i towarzyskie, w sytuacjach stresowych nie przejawiają agresji, ich zachowanie w domu nie przysparza żadnych kłopotów. Kiedy znikamy z domu na kilka godzin każdy z kotów zaszywa się w swoim ulubionym miejscu i zapada w sen, po naszym powrocie cała gromadka wita nas w przedpokoju pomrukując i ocierając się o nogi.

Katarzyna i Dariusz Świderscy
ul. Świerkowa 5, 87-815 Dąb Mały
tel.kom.: +48. 668 307 108
e-mail: herbukadar@op.pl
gadu-gadu: 4822808